Kremowanie włosów – sposób Francuzek na gładkie, lśniące włosy.

Kremowanie włosów przynosi świetne efekty w postaci odżywienia i nawilżenia suchych włosów, ale nie obciąża ich tak jak olejowanie oraz jest zdecydowanie łatwiejsze.
To trend popularny we Francji, który u nas jest jeszcze mało znany, choć daje rewelacyjne efekty. To dobra alternatywa dla popularnego olejowania, które nie zawsze służy cienkim, delikatnym włosom. Kremowanie włosów wygląda mniej więcej tak samo jak olejowanie, tyle, że do zabiegu używa się kremu – na przykład do rąk, do twarzy czy balsamu do ciała (więcej o tym, jak wybrać odpowiedni kosmetyk do kremowania przeczytasz niżej). Niezbyt dużą ilość kremu wystarczy równomiernie rozprowadzić na pasmach i odczekać 15-30 minut, aby kosmyki wchłonęły substancje odżywcze. To minimalny czas, który potrzebny jest do tego, by zabieg dał zadowalające efekty. Jeśli twoje włosy wymagają solidnego odżywienia, bo są ekstremalnie suche i matowe, możesz pozostawić krem na włosach przez kilka godzin, a nawet całą noc. Na koniec wystarczy umyć włosy łagodnym szamponem, który ich nie wysuszy i wspomoże regenerację. W celu optymalnej regeneracji włosów wykonuj kremowanie co 2-3 dni. Dla podtrzymania efektów kuracji wystarczy, że zabieg będziesz powtarzać raz na tydzień.
Jaki produkt wybrać do kremowania włosów?
Krem, który wybierzesz, powinien zawierać naturalne olejki oraz masła, np. shea, kakaowe, które najlepiej natłuszczają, chronią i nabłyszczają pasma. Gliceryna, mocznik, wosk pszczeli, ekstrakt z aloesu, witaminy A i E to także popularne składniki kremów do rąk i do twarzy, które świetnie wpłyną na kondycję włosów.
Czym kremowanie włosów różni się od olejowania?
Kremowanie może dać ci lepsze efekty pielęgnacyjne niż olejowanie przynajmniej z trzech powodów:
Po pierwsze, kremy mają lżejszą konsystencję niż oleje i dzięki temu lepiej nadają się do odżywiania cienkich, delikatnych włosów. Kremowanie jest zdecydowanie mniej obciążające dla włosów i pozwala im dłużej zachować świeżość – choć tak jak w przypadku olejowania, musisz odpowiednio dobrać ilość aplikowanego produktu. Pasma nie mogą być „oblepione” kremem, wystarczy gdy nałożysz go tyle, by kosmetyk pokrył równomiernie włosy, ale nie był widoczny i nie „mazał” się. Dla lepszego efektu możesz podczas aplikacji wygładzać pasma dłońmi, dzięki czemu będą bardziej sypkie i proste po umyciu i wysuszeniu.
Drugim powodem jest to, że kremy zawierają więcej substancji odżywczych niż oleje. W ich składzie oprócz emolientów (substancji natłuszczających) są humektanty (nawilżacze, np. gliceryna), witaminy i ekstrakty roślinne. Mają one większą zdolność do przenikania w głąb struktury włosa, przez co odżywiają go od środka.
I wreszcie trzeci powód – kremowanie jest po prostu łatwiejsze niż olejowanie. Olej ma rzadką konsystencję i łatwo przesadzić z jego ilością podczas nakładania. Krem dużo łatwiej dozować, a jego aplikacja jest mniej praco- i czasochłonna. Stąd kremowanie to dobra opcja dla początkujących dziewczyn, które dotąd nie stosowały żadnej z tych metod pielęgnacji włosów.
(na podstawie Elle.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *