Przechowywanie kremów naturalnych

W ostatnim czasie bardzo dużo kobiet zaczyna stosować kosmetyki naturalne. Jest to znakomita informacja, ponieważ dzięki temu panie dłużej będą cieszyły się pięknym i młodzieńczym wyglądem. Aby jednak ekologiczne produkty mogły być w 100% skuteczne, trzeba je odpowiednio przechowywać. Poniżej możecie znaleźć kilka moich wskazówek odnośnie tego tematu.

Czym charakteryzują się kremy naturalne?

Kosmetyki naturalne – w tym kremy – są to produkty bogate w składniki odżywcze, które idealnie „współpracują” z naszą skórą. Zawarte w nich olejki, ekstrakty roślinne czy minerały pielęgnują ją oraz są w pełni bezpieczne, ponieważ ryzyko powstania reakcji alergicznych jest ograniczone praktycznie do zera. Brak szkodliwej chemii przyczynia się do tego, że są to produkty bardzo przyjazne dla naszego organizmu. Trzeba też podkreślić, że kosmetyki naturalne znakomicie wpływają na szybką regenerację skóry i dłużej utrzymują ją w optymalnej kondycji.

large_kremdorakehinacea.jpg

Chroń kremy naturalne przed słońcem

Innowacyjna formuła oparta wyłącznie na naturalnych składnikach sprawia, że kwestia właściwego przechowywania kremów nie powinna być bagatelizowana. Wszystko dlatego, że w przeciwnym razie produkty nie będą skuteczne, a nie o to nam przecież chodzi. Warto zaznaczyć, że kosmetyki naturalne nie posiadają różnych szkodliwych związków chemicznych, dlatego należy je przechowywać w inny sposób, niż standardowe artykuły drogeryjne.

Podstawową kwestią jest ochrona kremów przed słońcem. Naturalne preparaty mogą wchodzić w reakcję z promieniami, co bardzo często przyczynia się do osłabienia działania produktu, a nawet jego całkowitego zepsucia. Warto o tym pamiętać i wybierać miejsca, które będą perfekcyjnie chronić kremy naturalne przed słońcem.

large_intensivekremdotwarzy

Jaka jest właściwa temperatura do przechowywania?

Jaka jest najbardziej odpowiednia temperatura do przechowywania kosmetyków naturalnych? Należy je trzymać w miejscach, gdzie mamy od 20 do 25 stopni Celsjusza. Nie można przechowywać tych produktów, na przykład, zbyt blisko kaloryferów. Powód jest bardzo podobny, co w przypadku słońca. Zbyt wysoka temperatura grzejników negatywnie wpływa na jakość kremów, które tracą swoje właściwości. Dużo lepiej jest przechowywać kosmetyki naturalne w lodówce – jeśli w pomieszczeniu jest naprawdę gorąco. Dzięki temu, produkt dłużej zachowa swoje walory.

O czym jeszcze pamiętać przechowując kremy naturalne?

Łatwo domyślić się, że brak różnych związków chemicznych przyczynia się do tego, że kremy naturalne mają znacznie krótszy termin zużycia. Musicie zatem zwracać uwagę na datę, aby nie stosować produktów po określonym terminie. Warto też używać artykuły wtedy, kiedy rzeczywiście są nam potrzebne. Sporo kobiet zaraz po zakupie otwiera tubkę, aby, przykładowo, sprawdzić zapach. Nie jest to dobre wyjście, ponieważ to również skraca „żywotność” danego produktu.

Kremy naturalne nie przepadają również za wilgocią. Wiele osób przechowuje kosmetyki ekologiczne w łazience, co nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że w tym pomieszczeniu często bierzemy, na przykład, kąpiele, co przyczynia się do wzrostu wilgoci oraz wahań temperatury. Ważne jest też, aby kremy naturalne były szczelnie zamykane po każdym użyciu. Wszystko po to, aby nie działały na nie szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *